Töötoad messil 2018

NOORTE VAIMSE TERVISE MESS EESTI RAHVUSRAAMATUKOGUS 10.10.2018

#TUNDEDÜLEPEA #TULEDTOIME #MINAKA

MESSI TÖÖTOAD kell 15:30-17:30


#NUTIHULLUS #MINAKA
Suur saal (kuni 300 osalejat)
Rainer Mere, psühholoog
Tervisekliinik

Nutisõltuvus, kas väljamõeldis või reaalsus? Kui palju nutiseadmeid ikkagi kasutatakse ja kas tegemist on ülepaisutatud probleemiga või laastava epideemiaga? Miks nutiseadmete kasutamisest sedavõrd palju räägitakse? Kas ja kuidas mõjub nutiseadme kasutamine inimese käitumisele, mõtlemisele ja tajule? Töötoas tutvume statistikaga ning omandame mõningad nipid enda nutiseadme kasutamise piiramiseks. Töötoa lõpus arutletakse rühmades päevakorraliste küsimuste üle.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/rY8UdTV9CbKZXgVy1

#nutisõltuvus #nutiseadmed #nutitelefon #nutimaailm


#VAIKUSEMINUTID #NOORTEPROGRAMM #AJANOMAASJA
Väike saal (kuni 120 osalejat)
Kaia Lainola (Köster), õppija ja õpetajate õpetaja, Vaikuseminutite noorteprogrammi läbiviija ja koolitaja
Vaikuseminutid.ee

Kas oled vahel märganud, et tunded on nii tugevad, et neid on raske taluda? Et süüdistavad, kahetsevad või muretsevad mõtted tormavad läbi pea ja ei lase keskenduda? Sul on hea kavatsus, kuid ometi käitud sootuks teisiti? Tea, et see kõik on täiesti normaalne ja sinu võimuses on seda olukorda muuta. Noorteprogramm OMA aitab treenida tähelepanu juhtimist ja keskendumist; õpetab toime tulema pingete ja stressirohkete olukordadega; kasvatab võimet oma tundeid reguleerida ning vabaneda negatiivsetest mõttemustritest; kujundada heatahtlikku hoiakut ja seeläbi parandada suhteid.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/ePJerRpn7CrXjXf53

#tunnetevõimuses #emotsioonidejuhtimine #tähelepanujuhtimine #muutused #ärastressa


#HOIANEND #NOORTEVAIMNETERVIS #OLEOLEMAS
Kuppelsaal (kuni 60 osalejat)
Ere Vasli, lastepsühhiaater ja Marit Kannelmäe-Geerts, noorsootöötaja
MTÜ Peaasjad

Millised on aju arengu ja vaimse tervise eripärad teismeeas? Millised on kõrvalekalded ja probleemid? Mida teha raskuste korral ja kuidas end hoida? Jutuks tuleb tavapärase arengu kulg, selle väljakutsed ning raskused, mis vajavad enam tähelepanu. Räägime, kuidas eristada “tavalist” murdeea kriisi võimalikest psüühika probleemist ning ka sellest, mida teha kui ilmnevad viited vaimse tervise häirele. 

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/n1CXnDH9NtRvGFlA3

#hoianend #hoiankaaslasi #oleterve #oleolemas #peaasi


#ARMASTUS #ARMUMINE #MIKSMETUNNEME
Milleri salong (kuni 50 osalejat)
Ene Pill, loovterapeut ja psühholoog
Eesti Loovteraapiate Ühing

Kas armastus on alati kahepoolne? Mida teha? Töötoas  keskendume tunnete avaldumisele ja eriti vaatleme kaht tunnet – armumist ning armastust. Mis on armastus, kus ta asub, mis värvi ta on? Palju võib armuda ja palju võib armastada? Või mitut?

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/3vM7kL2SRGlbsZSG3

#armastan #vihkan #olenseksikas #kasolen


#MAAILMAKOHVIKMÕTLEDÜLE #ÄRAMURETSE #KÕIKSAABKORDA
Nurgasaal (kuni 40 osalejat)
Pille Markov ja Katarina Kliit, psühholoogiatudengid
Lahendus.net

Maailmakohviku formaat soovib oma külastajatele pakkuda hubast ja huvitavat olemist, kus jagatakse teadmisi ja kogemusi seoses ülemõtlemise ning muretsemisega. Külastajatel on võimalus istuda erinevates laudades, et mõlgutada mõtteid ning tutvuda seeläbi uute ideede ja inimestega. Töötoas arutleme ülemõtlemise tekkepõhjuste üle ning proovime leida nippe liigse muretsemise peatamiseks. Kohvikus toimetavad ringi ka psühholoogiatudengid, kes jagavad teadmisi psühholoogia valdkonnast ja hoiavad kohviku mõnusasti sumisemas.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/YmV86X4IhX1mFlJq1

#ülemõtlemine #muremõtted #ärevus #meieolemesinuga  #mõtlevähem


#VANEMATESUHTEKRIIS #MINAPOLESÜÜDI
Auditoorium 3107 (kuni 30 osalejat)
Helle Niit, psühholoog/lepitaja
Eesti Lepitajate Ühing

Vanemate lahkuminek on lapse jaoks väga raske ja võib temas tekitada nii abitust kui ka süütunnet. Paljudel juhtudel õnnestub vanematel suhtekriisi oma lapse eest varjata, mistõttu tuleb lahutus lapse jaoks ootamatult. Adekvaatse seletuse puudumisel peab laps end sageli toimuva põhjustajaks ning süüdistab ennast, kui üks vanematest kodust lahkub. Lapsel võib tekkida küsimus, mis temast edasi saab. Töötoas räägime lahutusest ja selle mõjust noortele. Tutvustame perelepitusteenuse olemust ja arutame laste ja noorte probleeme seoses vanemate lahkuminekuga.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/iA7k05AVK6xkOl492

#lahutus #lahkuminek #perelepitusteenus #peresuhted #pereprobleemid #nõustamine


#EMOTSIOONIDEJUHTIMINE #NOOREDJATUNDED
Nõupidamiste ruum (kuni 20 osalejat)
Kristel Päll ja Annaliis Tiidus, koolipsühholoogid
Eesti Koolipsühholoogide Ühing

Emotsioonid on üks põnev nähtus inimeseks olemise juures, millega peame silmitsi seisma hetkest kui sünnime, ja need saadavad meid terve elu. Eriti tugevalt tungivad emotsioonid oma kummaliste ja huvitavate varjunditega esile just noorukieas, kus saab aina olulisemaks oskus oma emotsioonide ja tunnetega tegelema hakata. Käesolev töötuba annab võimaluse piiluda emotsioonide tekkimise mehhanismide taha ning katsetada emotsioonidega toimetulemist.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/Dehq8vRHRuKcDOSt1

#emotsioonid #tunded #emotsioonidevirvarr #emotsionaalsus #ärakardatundeid


#NOOREDJAKANEP #KANEPISÕLTUVUS
Seminariruum C2120 (kuni 15 osalejat)
Dina Smoljakova, sotsiaaltöötaja/loovterapeut
Papaver MTÜ

Töötoas arutleme kanepi tarvitamisega seotud müütide, arvamuste ja faktide ning ühiskonna hoiakute üle. Räägime kannabioidide (kanepi) tarvitamise mõjust vaimsele tervisele. Proovime leida vastuseid järgnevatele küsimustele: mida peavad teadma noored ja nende vanemad; miks kannabioidide kasutamine on ohtlik just nooremas eas; kanepisõltuvus – on see müüt või reaalsus; psühholoogiline või füüsiline; millised on kannabioidide tarvitajate põhimured; nõustamine  – kust saada abi ja kelle poole pöörduda.

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/YKARSxWWPqEUPdW12

#kanep #kannabioidid #kanepimõjuall #kanepjatervis


#MUUSIKAONELU #MUUSIKATERVISEHEAKS
Seminariruum C2121 (kuni 15 osalejat)
Maarja Metstak, muusikaterapeut
Muusikateraapia Keskus (Ars Vitae OÜ)

Muusika puudutab sinu mõtteid ja tundeid… Sul on oma lemmik artist, kes suhestub sinu maailmaga… Sinu lemmiklugu sisaldab kõike seda, mida sõnades ei suuda kirjeldada… Muusika toetab sind, kui sul on raske… Muusika aitab sul saavutada suuremat kontakti  oma tunnetega: rõõm, kurbus, viha, rahu, väsimus, energia… Muusika motiveerib sind… Kui tundsid ennast selles kirjelduses ära ja soovid saada kogemust muusika kasutamisest enese heaks professionaalse terapeudi juhendamisel, siis tule töötuppa!

Eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/0lOCIpaejTKriVOb2

#muusikaonelu #muusikateraapia #muusikaterviseheaks #muusika #vaimnetervis